Kategórie

MIX PULTY

Behringer XENYX UFX1604
Behringer ULTRAZONE ZMX2600
Behringer DIGITAL MIXER X AIR XR18
Všetky produkty

DJ

Behringer PRO MIXER NOX303
Behringer PRO MIXER DJX900USB
Behringer DJ CONTROLLER CMD DV-1
Všetky produkty

Reproduktory

Behringer MONITOR SPEAKERS MS16
Behringer EUROPORT EPS500MP3
Behringer EUROLIVE VP1220
Všetky produkty

Zosilňovače

Behringer iNUKE NU1000DSP
Behringer EUROPOWER PMP500MP3
Behringer iNUKE NU3000DSP
Všetky produkty

PA systémy

Behringer EUROPORT PPA200
Behringer EUROPORT MPA30BT
Behringer HPA40
Všetky produkty

Signálové procesory

Behringer SONIC EXCITER SX3040
Behringer ULTRA-DI PRO DI4000
Behringer EUROCOM SPL3220
Všetky produkty

Gitarové stompboxy

Behringer DIGITAL DELAY DD600
Behringer RV600
Behringer V-TONE BASS DRIVER DI BDI21
Všetky produkty

Gitarové efektové procesory

Behringer LX1-X
Všetky produkty

Gitarové tunery

Behringer RACKTUNER BTR2000
Behringer CHROMATIC TUNER TU300
Všetky produkty

Gitarové zosilňovače a reproduktory

Behringer V-AMPIRE LX210
Behringer V-AMPIRE LX112
Behringer ULTRACOUSTIC AT108
Všetky produkty

Basové zosilňovače a reproduktory

Behringer ULTRABASS BX4500H
Behringer ULTRABASS BXD3000H
BEHRINGER ULTRABASS BX4410
Všetky produkty

Mikrofóny

Behringer Condenser Microphones C-1U
Behringer STUDIO CONDENSER MICROPHONE T-47
Behringer Portable Microphone ULM100USB
Všetky produkty

Pro slúchadlá

Behringer HEADPHONES HPX4000
Behringer HEADPHONES HPM1000
Behringer HEADPHONES HPX2000
Všetky produkty

MIDI KONTROLÉRY

Behringer U-CONTROL UMX490
Behringer U-CONTROL UMA25S
Behringer U-CONTROL UMX250
Všetky produkty

AUDIO ROZHRANIE

Behringer UMC1820
Behringer SD16
Behringer SD8
Všetky produkty

Záznam

Behringer MONITOR1
Behringer PODCASTUDIO USB
Behringer X-Touch Extender
Všetky produkty

Hudobné nástroje

Behringer DeepMind 6
Behringer DeepMind 12
Behringer BASS GUITAR PACK BT108BPK-PB503-BK
Všetky produkty

Osvetľovacie systémy

Behringer PL2000
Behringer ULTRAPAR UP1000
Behringer EUROLIGHT LC2412
Všetky produkty

PRO AUDIO PRÍSLUŠENSTVÁ

Behringer FOOT CONTROLLER FCV100
Behringer DeepMind 12-TB
Behringer EUROLIVE WB215
Všetky produkty

Příběh Behringeru

 

Uli Behringer:

Všetko to začalo v roku 1989 na mojom kuchynskom stole, a ja by som si nikdy nemyslel, že" one-man startup na kuchynskom stole "by sa mohol vyvinúť do jednej z najväčších a najúspešnejších pro-audio spoločností na svete."

Viac...

 


 


Ako to všetko vlastne začalo?

Rád by som využil t[to príležitosť a vrátil sa s vami trochu do histórie. Narodil som sa v roku 1961 v Badene, malom mestečku vo Švajčiarsku, neďaleko Zurichu. Vyrastal som v hudobnej rodine, kde ma moje matka vo veku štyroch rokov začala učiť hrať na klavír. Jej motivačné schopnosti boli celkom pôsobivé, keď prišla na to, že môžem trénovať ešte tvrdšie, pokiaľ po každej zahranej stupnici dostanem strapec hrozna. Neskôr sme zmenili motiváciu na kúsok čokolády. Moje učiteľka klavíra rýchlo zistila, že som mal absolútny sluch a dala mi prezývku "Ucho" - symbol, ktorý sa stal neskôr súčasťou loga našej spoločnosti. Môj otec bol nukleárny fyzik a hráč na orgán, ktorý v roku 1966 postavil ako prvý na svete elektronicky riadený orgán. Sledoval som, ako môj otec staval toto 1000-píšťalové monštrum v našom dome, a každú nedeľu bavil našich susedov otázkami, či sa im jeho hudba páči alebo nie.

Už od detstva som v našom okolí opravoval v podstate čokoľvek, od kávovarov po televízory a v mojej izbe som si zriadil pomerne profesionálnu opravovňu... i keď moja matka nebola príliš nadšená zo zbytkov cínu, ktoré boli zaškvarené do koberca. Neskôr, vo veku 16 rokov, som sa rozhodol postaviť si svoj vlastný syntetizátor, ktorý sa ale bohužiaľ nikdy nedostal do sériovej výroby (a možno je to tak lepšie).

 

"Môžete, prosím, prestať hrať na klavír?""

Je jasné, že ako hudba, tak aj elektronika ma inšpirovali k rozhodnutiu študovať hru na klasický klavír, a tiež študovať zvukové inžinierstvo. V roku 1982 som sa presťahoval do Nemecka, aby som v Düsseldorfe pokračoval v štúdiu hry na klavír na konzervatóriu Roberta Schumanna, rovnako ako v štúdiu zvukového inžinierstva na Fachhochschule.

V prvých rokoch môjho pôsobenia v Düsseldorfe som bol posadnutý hrou na klavír a cvičil som až 6 hodín denne, s jednoduchým cieľom - stať sa najlepším klaviristom, akým môžem byť. Jedného dňa som zašiel do jazzového klubu s názvom Front Page, kde jeho majiteľ Harald Rehbock spieval celý repertoár Franka Sinatry. Toto miesto bolo tiež Mekkou všetkých pracujúcich muzikantov, a ja som ostal touto hudbou tak unesený, že som si potom priniesol kazetový magnetofón, a nahral si všetky piesne. Tie som potom počas niekoľkých nocí cvičil non-stop. Po troch mesiacoch som tu dostal prácu. Haraldová vášeň pre Sinatru bola skutočne inšpirujúca, dokonca zachádzala tak ďaleko, že i on používal rovnakú značku mikrofónu ako "staré modré oči", a tiež popíjal rovnakú whisky. V klubu Front Page som hral niekoľko rokov, často i štyri noci týždenne, a to súčasne popri štúdiu. Tieto roky som si veľmi užil, ale tiež som poznal ťažký život pracujúceho muzikanta, rovnako ako to, že sa i spánok môže stať luxusom.

Jedného dňa som hral v hotelovom salóniku, ako náhradník za iného klaviristu. Na vrchole svojej hudobnej kariéry som hral s nesmiernym nadšením, a v tej chvíli by som bol rád, keby si nejaký poslucháč vyžiadal zahrať akúkoľvek skladbu. Náhle ku mne pristúpil jeden z hostí a na klavír položil 50 dolárov . "Môžem vás o niečo požiadať?" spýtal sa , "Môžete, prosím, prestaňte hrať na klavír?"

Nechal som peniaze na klavíri a vyšiel som z hotela, aby som sa už nikdy nevrátil. Pochopil som, že to, čomu sa chcem venovať, ku kariére nepovedie. Nastal čas presunúť pozornosť iným smerom.

 

Všetci moji priatelia sú postavení pred rovnaké dilema.

Na univerzite, kde som študoval, sme mali presne dva mikrofóny pre viac než 1000 študentov a záujemca, ktorý by ich chcel používať, musel čakať v poradovníku niekoľko mesiacov. Mixážny pult a magnetofóny boli v "neustálej údržbe". Tieto zariadenia bola vyrobené spoločnosťou Telefunken – značka, ktorú dnes nájdete už len v múzeách.

Uvedomil som si, že proste nie je možné stať sa zvukovým inžinierom bez toho, aby som mal vlastné štúdio. Zúfalo som chcel mať svoje vlastné vybavenie, svoje vlastné nahrávacie štúdio, ale ako študent som si to nemohol dovoliť. Jedného dňa som zo zvedavosti rozmontoval a pozrel sa do signálneho procesoru zavedenej značky a uvedomil som si, že napriek predajnej cene 1000 dolárov, majú použité komponenty tohto zariadenia hodnotu len 100 dolárov. Práve vtedy som začal navrhovať audio zariadenia; pôvodne len pre seba, ale na počudovanie som desať kusov sotva dokončených zariadení okamžite predal mojim priateľom a kolegom muzikantom.

Zistil som, že všetci moji priatelia a hudobníci riešia rovnaké dilema. Existuje obrovský dopyt po dobrých a cenovo dostupných zvukových zariadeniach.

Osobné poslanie

Toto poznanie sa stalo mojim osobným poslaním, a neskôr filozofiou celej spoločnosti – poskytovať profesionálne produkty za ceny, ktoré si môže dovoliť každý muzikant. Mantrou spoločnosti BEHRINGER sa stalo "Dvojaká funkčnosť za polovičnú cenu", čo doslova vytvorilo nový segment "prosumer" alebo trh pre domáce nahrávanie, ktorý do tej doby neexistoval.

Behom týchto rokov sme neustále investovali do najlepších ľudských zdrojov, infraštruktúry a systému riadenia kvality. Len sa pozrite na naše obrovské investície do skupiny MUSIC Group City, kde pôsobí viac ako 250 R&D inžinierov výskumu a vývoja, do špičkovej infraštruktúry, do najlepších výrobných zariadení a pochopíte, že BEHRINGER sa stal v tomto odvetví celosvetovo skutočne vedúcou spoločnosťou.

Ale ja som nikdy nezabudol, kde to všetko začalo a prečo som vtedy začal s podnikaním. Behom posledných dvadsiatich rokov sme dostali nespočetné množstvo listov od muzikantov, ktorí nám poďakovali za pomoc, že sa mohli stať muzikantmi alebo interpretmi práve vďaka nášmu cenovo dostupnému zariadeniu.

To je pre nás stále veľmi dôležité, hlavná motivácia je pokračovať.

 

Úžasná cesta, a čo ma drží v Ázií posledných 25 rokov.

Raz, keď som hľadal riešenie v duchu poskytovať profesionálne výrobky za dostupné ceny, som si uvedomil, že Európa zrejme nebude tým pravým miestom pre výrobu. Vedel som, že väčšina elektronických súčiastok prichádza od čínskych dodávateľov, a že náklady na výrobu v Číne sú výrazne nižšie, než v Európe. To ale dáva zmysel len v prípade, že je výrobný proces čo najbližšie k zdroju materiálov a pracovnej sily. V roku 1990 som odletel do Hongkongu hľadať zmluvných výrobcov a bol som prekvapený, že každá moja otázka bola zodpovedaná "mo mantai", čo znamená "žiadny problém". Samozrejme, že som sa rýchlo naučil, že takéto vyhlásenia nemali príliš veľký význam, a to bol začiatok úžasnej cesty do Ázie, ktorá trvá už viac ako 25 rokov. Začali sme spolupracovať so zmluvnými výrobcami, ale bolo jasné, že je nemožné riadiť obchodný vzťah z vzdialenosti 16.000 kilometrov. Zatiaľ čo zaslané vzorky boli perfektné, často sme dostali kontejnery plné citrónov.

V roku 1997 som sa rozhodol presťahovať do Hongkongu, aby sme boli k výrobcom blízko, keď som si uvedomil, že sa nedá podnikať prostredníctvom faxu. Otvorili sme si kanceláriu, aby me sa pustili do získavania nových, ale tiež zvládania našich stávajúcich zmluvných výrobcov. Behom niekoľkých nasledujúcich rokov sme si uvedomili že riadiť zmluvných výrobcov nie je možné tak, aby tu neexistoval neustály problém s kvalitou a objemom dodávok. Pokusy zlepšiť výrobný štandard vydržali len krátku dobu návštevy továrne. Museli sme si pripustiť, že zmluvný výrobcovia majú iné plány, ako ich klienti, vrátane zmien priorít pre klientov, jednoducho s cieľom maximalizovať zisk. Tu nastáva všeobecný stret záujmov.

 

Zrodila sa MUSIC Group City

V roku 2002 sme sa nakoniec rozhodli založiť vlastný výrobný závod v Číne, čo znamenalo ďalší mílnik v histórii našej spoločnosti. Keby som mal popísať všetky problémy, s ktorými sme sa v Číne stretávali, na túto tému by vzniklo veľa kníh! Keby som mal zhrnúť svoje skúsenosti do jednej vety, povedal by som: "Pokiaľ nemáte v úmysle celkom pochopiť čínsku kultúru, nemôžete uspieť". Trvalo mi dvadsať rokov, kým som plne pochopil, začal rešpektovať a prijal kultúru týchto ľudí.

V Číne máme neuveriteľne motivovaných, tvrdo pracujúcich zamestnancov, a som na nich veľmi hrdý. Sú to ľudia, ktorí zostavujú svoj produkt BEHRINGER s pýchou.

Okrem zariadení, ktoré bežne montujeme, teraz vyrábame aj veľa našich vlastných komponentov, napríklad kužele reproduktorov. V neúnavnej snahe o dosiahnutie vysokej kvality dokonca ručne triedime ohromné množstvá elektrónok, a testujeme ich tak, aby zodpovedali štandardom, a aby každý elektrónkový zosilňovač znel rovnako.

Robíme to preto, že nám najviac záleží na dvoch veciach - dosiahnutie čo najväčšej kvality za čo najnižšiu možnú cenu. Preto si môžete užiť náš neuveriteľný produkt, a nemusíte kvôli tomu vkradnúť banku. Vlastne som vás chcel vždycky povzbudiť k vykonaniu jednoduchého slepého testu: položte náš produkt vedľa takého, ktorý stojí 10 krát toľko - len počúvajte a posúďte sami.

Touto základnou a zásadnou investíciou do „MUSIC Group City“, keď vznikli naše najmodernejšie továrne v Zhongshan (provincia Guangdong), sme teraz dosiahli nad všetkými procesmi plnú kontrolu, a tiež všetci zamestnanci zdieľajú rovnaké ciele a hodnoty.

To je ten zásadný rozdiel, my sa nechceme spoliehať na subdodávateľov, ale riadiť svoj vlastný osud. To nám poskytuje radu možností v dosiahnutí trvalé kvality a obrovskú konkurenčnú výhodu. Vynakladáme toto úsilie, pretože chceme, aby ste si mohli každý produkt BEHRINGER užiť.

 

Motivácia 100,000 voltov.

 V spoločnosti BEHRINGER a celej skupine MUSIC Group prebiehajú neuveriteľné podnety pre udržanie vedúcej pozície na trhu. Naším cieľom je neustále poskytovať lepšie produkty, lepšie služby. Opäť intenzívne investujeme do výskumu a vývoja, práve sme otvorili dve nové high-tech RnD centrá v Číne a vo Veľkej Británii. Naším cieľom je vytvárať produkty s pridanou hodnotou investovaním do nových technológií, a pre tieto účely najímame tých najlepších inžinierov, ktorých je možné získať - každý je vítaný. :)

Avšak projekt, z ktorého som najviac nadšený sa volá „ MUSIC Group University", v ktorom ponúkame E-Learning nástroje, takže naši zamestnanci môžu študovať i z domu, čo im pomáha v rámci spoločnosti budovať kariéru. Keď už ľudia chcú študovať manažment alebo sa chcú naučiť jazyk, ponúkame im radu vzdelávacích kurzov. . Behom niekoľkých posledných rokov som rozvinul nadšenie pre koučovanie ľudí. Je neuveriteľne obohacujúce vidieť, ako ľudia začínajú byť sebavedomí, rastú a sú úspešní. Nie je nič lepšie, ako vytvorenie infraštruktúry, kde môžu uspieť, kde dochádza k čerpaniu motivácie, kde do nich prúdi motivačná energia 100,000 voltov.

 

X32, ktorý zmenil priemyslové odvetvie

Keď sme spustili vývoj toho, z čoho sa neskôr stal známy X32, nikto z nás nemal ani tušenie, kedy bude produkt hotový a pripravený do predaja. Do tej doby sa predalo viac ako 10 miliónov analógových mixérov a asi 4 milióny digitálnych procesorov BEHRINGER, takže v tejto produktovej kategórií sme mali určite dostatok skúseností. Ale tiež sme vedeli, že budeme musieť v tomto výrobnom odvetví urobiť značný skok a priniesť niečo naozaj revolučné, ale za cenu, ktorá by bola dostupná pre mnohých užívateľov.

Aby sa stal produkt X32 realitou, k spoločnej práci sme povolali našich najlepších inžinierov z celej našej globálnej organizácie. Nemecký hardwarový inžinieri spolupracovali s vývojármi softwaru vo Veľkej Británii, zatiaľ čo naše tímy v Číne mali na starosť mechanické a elektrické systémy a výrobné inžinierstvo. Po takmer štyroch rokoch intenzívneho vývoja, a pred odoslaním prvého kusu X32, sme dostali viac ako 10.000 objednávok. V tej chvíli sme vedeli, že sa naša spoločnosť opäť transformovala, a že sme boli svedkami ďalšieho medzníku našej 25-ročnej histórie.


 

Vášeň je podstatou života

Vždy som bol veľmi vášnivý človek a naozaj verím, že vášeň je podstatou života, bez ohľadu na to, či zbierate známky, súťažíte v športe, alebo svoje sny túžite uskutočniť iným spôsobom. Premýšľali ste niekedy o tom, čo poháňa športovca obetovať sa športu, venovať mu svoj život, vrátane svojho zdravia, len aby bol o 1/1000 sekundy rýchlejší, ako všetci ostatní?

Osobne verím v zdravý a jednoduchý životný štýl, baví ma šport, jóga, japonská kuchyňa a všetky dobré knihy. a vždy, keď mám príležitosť, rád si pri pohári červeného vína zahrám na klavír.

Raz sa ma ktosi spýtal: "čo je najlepšie na tom, byť Uli Behringer?". Odpovedal som: "Že môžem žiť s vášňou a obklopiť sa skvelými ľuďmi, ktorí sú šikovnejší ako ja."

V roku 1989 som začal budovať túto spoločnosť, pretože som sa chcel stať zvukovým inžinierom, ale dobré vybavenie som si nemohol dovoliť. Od tej doby sa moje osobné poslanie nezmenilo – ponúknuť vám to najlepšie možné vybavenie za rozumné ceny, aby ste mohli prežívať tú najkrajšiu vášeň - hudbu.

Takže, čo by mohlo byť zábavnejšie, než nasledujúcich 25 rokov?

 

 

Uli Behringer
Zakladateľ a generálny riaditeľ, MUSIC Group


Skrýt